Занимљивости

Дечја представа

Позориштанце,,Звонце'' из Ниша извело је представу 14.02.2018.године у Дому културе  Старчево .Назив представе је  ,,ДЕЧИЈЕ ИГРАРИЈЕ''. Представа је трајала један школски час, намењена ученицима од првог до четвртог разреда као и предшколцима.

Представа је интерактивна комедија која по својој тематици и карактеру одудара од осталих представа.

,,Дечије играрије ''су скуп најпознатијих песама наших песника за децу (Д.Радовића,Љ.Ршумовича,Д.Ерића,...) , вешто драматурски укомпонованих  у једну прелепу позоришну целину.Глумци су све време комуницирали са децом. Ученици су са одушевљењем испратили представу.

PREDS 3predstava2

Спорт

Дана 31.10.2016. у нашој школи са почетком у 10 часова  организовано је Општинско првенство у кошарци за дечаке.Организатор овог такмичења је Савез за школски спорт Панчево. Такмичење се организовало у три групе ,,А'' ,,Б'' и ,,Ц''.

Групу ,,А'' чиниле си :ОШ,,Вук Ст.Караџић''Старчево ,ОШ,,Доситеј Обрадовић'' Омољица и ОШ,,Васа Живковић''Панчево.Победник ,,А'' групе је ОШ ,,Доситеј Обрадовић'' Омољица.

Аутор текста:Данијела Пећанин