Читајмо гласно

Поводом Националног дана књиге, 28.фебруара, наша школа је укључена  у акцију ,,Читајмо гласно'', седми пут.

Школска библиотека даје велики допринос образовању и васпитању, подстиче машту, креативност,...

Одељенске заједнице 5-2, 8-3 и ученици библиотечке секције 6-1, првог и другог разреда из продуженог боравка су у сарадњи са библиотекарком школе Данијелом, учитељицом Љиљом и наставницама српског језика Весном и Наташом узели активно учешће у овој акцији.

Ученици су читали гласно познате и непознате текстове  у школској библиотеци, учионицама, боравку. Читање наглас  има изузетну важност у млађем узрасту за подстицање љубави према књизи и развоју вештина читања.

Међу свим медијима који су данас на располагању, књига је и даље најважнија за развијање језичког фонда најмлађих. Треба истаћи важност књига, читања и културе писмености. Књиге треба доживљавати као забавне и инспиративне.