Месец књиге и школске библиотеке

Традиционално сваке године у нашој школи обележен је октобар,месец књиге и школске библиотеке. Нашу библиотеку посетили су ученици првих разреда и предшколци.Библиотекарка школе присутне је упознала са начином рада библиотеке, кућним редом и књигама које су за њихов узраст.

Сваког четвртог понедељка у октобру , школски библиотекари широм света обележавају свој дан – Међународни дан школске библиотеке. Овај дан треба да укаже на важну улогу библиотеке и библиотекара у остваривању циљева образовања и васпитања.У складу са тим циљевима, у нашој школи обележен је овај дан.

Организована је ликовна радионица у којој су ученици осмишљавали и у разним техникама израђивали идејна решења за корице своје књиге. Најоригиналнији ликовни радови изложени су у холу школе.

Активност подржали и учествовали - наставник ликовне културе,учитељице и библиотекарка .