ЧИАТАЈМО ЗАЈЕДНО

КЉУЧ ЈЕ У КЊИГАМА

Желећи скренути пажњу на књиге и њихов значај у образовању и свакодневном животу човека у целом свету ,а и у нашој земљи обележава се месец октобар, месец књиге.

Циљ његовог обележавања је популаризација књижевности и промоција читалачке грађе.Велики број школа као и наша обележава овај месец,месец књиге.

Резултати показују да ученици који свакодневно читају постижу бољи успех у школи.

18.10.2017. библиотекарка школе Данијела Пећанин у продуженом боравку ,,Звездица'' кроз презентацију промовисала читање ,,Сликовница''

Деца кроз сликовнице стичу нова знања,развијају пажњу,логички закључују,развијају емоције,обогаћују машту,мотивишу се за самостално читање,..

28.10.2017.ученици наше школе заједно са наставницима ,а у организацији наставнице српског језика Наташе Милићев и библиотекарке Пећанин Данијеле посетили су и овогодишњи 62.Међународни београдски сајам књига.

То је јединствена прилика да се његови посетиоци присете истинских вредности књиге.

Посета штандовима бројних издавача била је за ученике права авантура,јер је у мноштву наслова и шарених корица требало пронаћи баш оно што ће заокупити њихову пажњу и заголицати машту,у чему су и успели.

Многи од њих су одлучили да обрадују и чланове својих породица купивши им књигу на поклон.